
Відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція
24 квітня 2025 року відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція, присвячена 120-річчю з Дня народження видатного австрійського психіатра, психолога та філософа Віктора Франкла – «Актуальні проблеми та перспективи розвитку психології та соціальної роботи».
Цей науковий захід став платформою для обміну ідеями, науковими дослідженнями та практичними напрацюваннями між студентами - здобувачами І (бакалаврського) , ІІ (магістерського), ІІІ (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти України спеціальності 053 Психологія, які у подальшому втілюватимуть свої ідеї задля розвитку психологічної науки. Учасники обговорили актуальні виклики, що постають перед сучасною психологією та соціальною сферою, ділилися новими підходами та досвідом, натхненним ідеями Франкла.
. Доповідачі презентували свої дослідження у межах таких тематичних напрямів:
- Фундаментальні й прикладні проблеми психології та соціальної роботи в умовах кризових викликів.
- Особливості становлення, розвитку та адаптації особистості.
- Соціально-психологічні проблеми збереження ментального здоров'я особистості.
- Проблеми та перспективи вивчення особливостей соціально-психологічного супроводу різних категорій населення в умовах воєнного часу та у повоєнний період.
- Вплив невербальних технік на трансформаційні процеси особистості.
Окрасою конференції стали практичні майстер-класи, що поєднали теоретичні знання з активними формами роботи:
- «Вплив невербальних технік на трансформаційні процеси особистості» , де учасники ознайомилися з базовими методами тілесно-орієнтованої терапії, арт-терапії та практиками усвідомлення, які сприяють самопізнанню й відновленню цілісності особистості.
- «Точка зламу як початок Самості: тривожно-фобічні розлади», де учасники ознайомилися з теоретичними засадами розвитку тривожних і фобічних станів, зокрема в контексті сучасних соціальних викликів. Особливу увагу було приділено феномену «точки зламу» — критичному моменту, коли людина стикається з внутрішньою кризою, яка, однак, може стати відправною точкою для глибинних змін та формування справжнього «Я» — Самості.
Під час практичної частини майстер-класу застосовувалися методи:
- робота з тілесною та емоційною пам’яттю;
- базові техніки саморегуляції;
- вправи на виявлення й трансформацію внутрішніх страхів;
- символічні образи як інструмент усвідомлення особистого досвіду.
Майстер-клас сприяв глибокому осмисленню ролі внутрішньої кризи як ресурсу для розвитку, що перегукується з ідеями Віктора Франкла про пошук сенсу навіть у найскладніших обставинах.
Щиро дякуємо всім, хто долучився до конференції — учасникам, модераторам, організаторам і слухачам! Разом ми створили простір, наповнений професійністю, науковим інтересом і спільною метою — розвивати психологію та соціальну роботу в Україні.
До нових зустрічей на майбутніх заходах!