fizmat_logo

Факультет математики, природничих наук та технологій

«Discovery of New Nanomaterials – Tiny Flakes that Define the Future of Technology» лекція одного з найбільш цитованих дослідників у світі у галузях хімії та матеріалознавства – засновника та директора Інституту наноматеріалів Е. Дж. Дрекселя, доктора тех

Здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 014 Середня освіта «Природничі науки» та другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Хімія) продовжують відвідувати онлайн заходи на Ukraine Global Faculty learning platform.

Так, 29 квітня 2024 року відвідали онлайн лекцію професора університету Дрекселя (Філадельфія, США), засновника та директора Інституту наноматеріалів Е. Дж. Дрекселя, доктора технічних наук Yury Gogotsi «Discovery of New Nanomaterials – Tiny Flakes that Define the Future of Technology».

Yury Gogotsi – один з найбільш цитованих дослідників у світі у галузях хімії та матеріалознавства. Має H-index 209. Є лауреатом цитування з фізики від Clarivate Analytics (за впливом на наукову сферу, цю відзнаку можна порівняти лише з досягненнями, відзначеними Нобелівською премією). Спікер є редактором провідних наукових журналів, включаючи Carbon (Elsevier) та ACS Nano з 20-річним досвідом. Автор статей у Science та Nature.

Під час лекції автором було наголошено, на значенні відкритті нових матеріалів у сучасному житті. Наприклад, охарактеризовано двовимірні нанолисти, такі як графен, нітрид бору та десятки інших, які слугують структурними елементами для нових комбінованих матеріалів та цілих пристроїв. Більше десяти років тому Yury Gogotsi разом з колегами відкрили карбіди та нітриди перехідних металів, відомі як MXenes, які є найбільш швидкозростаючим сімейством наноматеріалів, оскільки вони мають унікальні властивості і можуть бути використані в численних передових технологіях.

Підготувала доктор педагогічних наук, професор Плющ В.М.