Інструменти доступності

  • вул. Шевченка, 1, м. Кропивницький
  • (0522) 32-17-18
Студенти у музеї ДСНС: важливі знання про безпеку та роботу рятувальників

Студенти у музеї ДСНС: важливі знання про безпеку та роботу рятувальників

6 травня 2025 року студенти факультету математики, природничих наук та технологій, а також факультету української філології, іноземних мов та соціальних комунікацій відвідали музей Головного управління ДСНС України в Кіровоградській області.

Екскурсія була проведена фахівчинею відділу інформації та комунікацій з громадськістю від ДСНС Наталією Козир та спрямована на підвищення обізнаності студентської молоді щодо основ безпеки життєдіяльності, пожежної, мінної безпеки й алгоритмів дій у надзвичайних ситуаціях. Захід дав змогу зануритися в історію і сучасність пожежно-рятувальної справи, побачити техніку минулих десятиліть і краще зрозуміти сьогоденні реалії роботи пожежників для захисту людських життів.

Пані Наталя провела змістовний, насичений практичною інформацією захід, поділившись як сучасними аспектами роботи рятувальників, так і порадами, що можуть врятувати життя. Зокрема, було зазначено, що вага повного спорядження рятувальника може сягати 45 кг, а стандартний час виїзду екіпажу після виклику становить менше хвилини. Обговорювалися проблеми, пов’язані із сучасною забудовою та запаркованими узбіччями, що часто ускладнює проїзд техніки. Також були висвітлені можливості сучасної пожежної техніки: спеціалізовані автомобілі, драбини, автолюльки для порятунку людей із висоти, а також системи оперативного розміщення обладнання.

Окрема увага приділялася правилам поведінки під час пожежі. Студенти дізналися, що головну небезпеку становить задимлення, і найефективнішими діями є просування вздовж стіни, використання вологих ганчірок для дихання, а також категорична заборона стрибати з вікон, особливо з третього поверху й вище. Важливо не ховатися — найкраще вийти на балкон або до ванної кімнати, обов’язково викликати рятувальників за номером 101, не користуватися ліфтами та не повертатися в будівлю, якщо вдалося її покинути.

Розглядалися й основні причини загорянь — від людського фактора до несправностей побутових приладів. Особливо наголошувалося на небезпеці нічних пожеж, забороні залишати електроприлади без нагляду та важливості дотримання правила: «одна розетка — один прилад».

Окремим блоком було розглянуто правила поведінки у разі виявлення підозрілих предметів. У таких випадках не можна користуватися мобільним телефоном поблизу, необхідно відійти на безпечну відстань, рухаючись по власним слідам. Маскування таких предметів під звичайні речі створює додаткову загрозу.

Пані Наталя торкнулася й трагічної тематики сьогодення — наслідків війни. Рятувальники працюють в умовах постійної загрози, часто в обмежених ресурсами обставинах, з нестачею укриттів, особливо у нічний час. Зазначалося, що евакуація в умовах близьких бойових дій часто проводиться в декількох напрямках, щоб підвищити шанси на виживання.

На завершення, пані Наталя наголосила: “знати правила — замало, потрібно їх дотримуватися”. Також було акцентовано увагу на тому, що пожежні — це теж люди, які щодня ризикують власним життям заради порятунку інших.

Подібні заходи є надзвичайно важливими для формування відповідального ставлення до безпеки серед молоді, підвищення готовності до дій у надзвичайних ситуаціях та поваги до професії рятувальника.

Дякуємо ДСНС за їх роботу й проведену екскурсію та сподіваємося на подальшу співпрацю.

Інформацію підготували студенти групи КН24М
Дмитро Оришечко та Денис Дужич

Image

Столітні традиції якісної освіти!

Підписатись