
Зустріч факультетської спільноти до 39-ої річниці Чорнобильської катастрофи
Викладачі та студенти факультету математики, природничих наук та технологій 24 квітня 2025 року взяли участь у проведенні Круглого столу до 39-ої річниці Чорнобильської катастрофи та вшануванні подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
На захід були запрошені представники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності ГУДСНС України в Кіровоградської області, зокрема викладач цього центру Сергій Левочко.
Вступне слово оголосив в.о. декана факультету математики, природничих наук та технологій, доцент кафедри інформатики, програмування, штучного інтелекту та технологічної освіти Андрій Ткачук наголосивши увагу присутніх на трагічності цієї події та вшануванні подвигу учасників наслідків аварії Чорнобильської АЕС. Сергій Левочко провів лекцію присвяченій Чорнобильській трагедії та небезпекам радіаційного забрудненням.
Сергій Володимирович розповів присутнім про основні небезпеки, причини та наслідки радіаційних аварій, навів приклади наслідків радіаційних аварій, які трапилися в світі, зосередивши свою увагу на аварії на Чорнобильській АЕС.
Також, представник ДСНС ознайомив з небезпеками ураження людей та провів навчання з присутніми з методів убезпечення та профілактики від небезпек радіаційного та хімічного зараженням.
Присутні мали можливість задавати запитання та отримувати кваліфіковані відповіді стосовно Чорнобильської катастрофи й інших радіаційних аварій, та навіть загроз застосування ядерної зброї масового ураження.
В межах заходу, була можливість особисто поспілкуватися з Сергієм Левочко, обговоривши питання про важливість цього дня для людей, масштабність трагедії та її впливу на суспільство та запитати про наслідки потенційних радіаційних загроз у наш час. Представник ДСНС наголосив на важливості пам’яті Чорнобильської трагедії, не повторенні наслідків аварії у майбутньому, особливо звернув увагу на обов’язковому здобутті навичок для убезпечення себе та швидкої реакції у випадку радіаційної загрози.
Такі спільні заходи надають можливість молодому поколінню зрозуміти причини і наслідки таких катастрофічних подій, знати основні алгоритми дій у небезпечних ситуаціях, правильно та вчасно використовувати засоби індивідуального захисту тощо.
Дякуємо доповідачам за важливу інформацію та сподіваємося на подальшу співпрацю.
Інформацію підготували
студентки групи КН24М Рава Анастасія
та групи ТН24М Зибіна Анастасія